Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 8 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy długo można chodzić z taką zmianą?

witam 1 grudnia zrobiłam tomograf zatok na którym wyszło: duża polipowata zmiana (torbiel) w prawej zatoce szczękowej wychodząca z jej ściany bocznej o podstawie 3.12 cm oraz średnicy około 2.88 cm półkuliście uwypuklająca się do światła tej zatoki ograniczając jej powietrzność. Powietrzność pozostałych zatok obocznych nosa zachowana. Kompleksy ujściowo-przewodowe drożne. Pogrubienie błony śluzowej tylnej ściany lewej komory zatoki klinowej do ok 4mm. Morfologia krwi ok, ob i crp też. Objawy to lekkie pobolewania głowy nad prawym okiem. Zęby zdrowe - skończyłam właśnie leczyć. Nie czuje zatkanego nosa, czasem wydzielina spływa po tylnej ścianie gardła. Lekarz prowadzący zalecił zabieg- termin wrzesień 2021. Zalecenia stosowanie sterydów metmin jeden raz dziennie. Drugi zaś lekarz zrobił endoskopie i powiedział że dramatu nie ma i można zaleczyć to farmakologicznie - metmin wizyta kontrolna za 4 miesiące. Pytanie czy tak długo można chodzić z tak dużą zmianą (chodzi o zabieg, bo to pewnie nieuniknione)? Czy jest szansa że się obkurczy po stosowanie metmin? A może do czasu zabiegu powinnam używać jeszcze jakiś leków aby nie rosło? z góry dziękuje za odpowiedzi
KOBIETA, 33 LAT 2 miesiące temu

Skuteczność balonikowania zatok

Balonikowanie zatok to jeden ze sposobów leczenia uciążliwego, ciągle nawracającego zapalenia zatok. Obejrzyj filmik i dowiedz się, jaka jest skuteczność tego zabiegu.

A może krzywo miałeś głowę w trakcie TK? I to małżowina nosowa ? Przyślij mi tą TK a nie opis. Radiolodzy często opisują inaczej niż my.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy