Czy to jest stulejka czy wynik niedbania o higienę?

Witam! Mam problem - od dłuższego czasu zaniedbywałem higienę penisa, ale zauważyłem, że gdy penis jest w spoczynku spokojnie mogę odsłonić grzyba, a w zwodzie jest to nie możliwe. Wygląda to tak, jakby od spodu grzyb zrósł/przykleił się do skóry otaczającej grzyb. Każda próba odsłonięcia grzyba podczas podniecenia jest nieudana, ponadto boli. Zauważyłem także, że grzyb w stanie spoczynku jest wrażliwy na dotyk, ponadto ujście cewki moczowej jest zaczerwienione, a sperma przezroczysto-biała. Czytałem trochę na temat stulejki, ale nie jestem pewny, czy to na pewno to. Czy mogę zamiast pójść od razu z rodzicem do odpowiedniego lekarza, najpierw sam zapisać się na poradę u lekarza rodzinnego?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Z opisu wynika, że rzeczywiście Twoim problemem może być stulejka. Jednak zaczerwienienie w miejscu ujścia cewki moczowej może być raczej skutkiem zaniedbań higienicznych i potencjalnej infekcji.

Jeżeli zaś chodzi o Twoje trzecie pytanie, czyli kolor spermy, to powinna być ona właśnie przezroczystym płynem, w której znajduje się jakby biała zawiesina.

Proponujemy byś rzeczywiście udał się do lekarza pierwszego kontaktu, który na pewno pomoże Ci w rozwiązaniu problemów, a ponadto wypisze ewentualnie skierowanie na poradę do urologa.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z chęcią odpowiemy.

Z pozdrowieniami,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl