Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to jest za niski poziom aby zrobić tatuaż?

Dzień Dobry mam pytanie, chcę zrobić tatuaż ale mam niski poziom płytek krwi około 110 tys, czy to jest za niski poziom aby zrobić tatuaż?
MĘŻCZYZNA, 22 LAT około miesiąca temu

Najczęstsze błędy w odczycie poziomu cukru we krwi

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

małopłytkowość, nazywana również trombocytopenią, to skaza krwotoczna, w której liczba płytek uległa zmniejszeniu i wynosi poniżej 150 tys./mm3.

Więcej informacji o tym zaburzeniu znajdzie Pan w artykule opublikowanym w naszym serwisie pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/trombocytopenia.

Małopłytkowość jest jednym z głównych przeciwwskazań do wykonania tatuażu. W związku z tym, że liczba płytek krwi u Pana wynosi 110 tys./mm3, to wykonanie tatuażu w tym momencie nie jest zalecane. Groziłoby to bowiem wystąpieniem krwotoku.

Jedyną opcją jest przywrócenie prawidłowego poziomu płytek krwi, który u zdrowego człowieka powinien wynosić od 150 do 400 tys./mm3 (w niektórych laboratoriach do 450 tys./mm3).

Nasi użytkownicy pytali już o to, jak spadek liczby płytek krwi wpływa na podjęcie decyzji o wykonaniu tatuażu. Odpowiedzi na te pytania znaleźć można pod następującymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/immunologiczna-maloplytkowosc-a-wykonanie-tatuazu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/maloplytkowosc-a-mozliwosc-wykonania-tatuazu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy