Czy to może być ciąża i kiedy wykonać test ciążowy najlepiej?

Witam,
moja dziewczyna regularnie miesiączkuje. Jej termin zawsze to około 28/29 dzień miesiąca i trwa ok. 6-7 dni. W grudniu dostała okres ok. 10 dni wcześniej, natomiast w styczniu około 14-15 dnia miesiąca miała krwawienie trwające 2 dni („czuła”, że dostanie okres, ale krwawienie trwało tylko 2 dni). Drugiego dnia było bardzo słabe.
Zaznaczam, że w dniu tego krwawienia współżyliśmy, ale chyba nie ma to znaczenia, skoro ona czuła, że dostanie okresu. Mamy dziś 20 stycznia (czyli siedem dni od dwudniowego krwawienia) i od ostatniego momentu nie było krwawienia. Regularnie współżyjemy, czasami bez zabezpieczenia, ale nie dochodzi do wytrysku wewnątrz pochwy.
Czy to może być ciąża i kiedy wykonać test ciążowy najlepiej?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,

jeżeli dochodzi do współżycia bez zabezpieczenia, to należy liczyć się z ciążą. Test ciążowy najlepiej wykonać po około 2 tygodniach od stosunku.

Gdyby wynik testu ciążowego był ujemny, a miesiączki nadal były nieregularne, należy udać się do ginekologa. Na podstawie dokładnego wywiadu oraz badania ginekologicznego możliwe będzie postawienie rozpoznania.

Pozdrawiam