Czy to może być zwykłe przeciążenie wzroku?

Sporo lat korzystam z smartfona i zbyt dużo godzin. Zdaje sobie z tego sprawę że to psuje wzrok i w dodatku jestem osobą krótkowzroczną. Wieczorem jak się zdarzy że mocniej odwrócę głowę na bok to pojawiają się błyski. Ostatnio zauważyłam u siebie znaczniej mocne przeciążenie prawdopodobnie od kolorowej gry z aplikacji w telefonie. Miałam też mimowolne skurcze, take wrażenie jakby mięśnie przy czole (między brwiami zaciskały się) Często mam też złe samopoczucie i bóle głowy. Kiedy czytam coś w internecie bardzo męczy się wzrok. W ciemniejszych miejscach odczuwam dyskomfort a wcześniej przy świetle był światłowstręt - zupełnie odwrotnie) Nie chcę całkowicie zrezygnować z korzystania z smartfona i czytania książek Od niedawna zaczęłam więcej wypoczywać. Zapisałam się do okulisty ale jeszcze muszę czekać około dwa tygodnie. Czy to zwykłe przecieżenie wzroku czy może coś gorszego?
MĘŻCZYZNA, 31 LAT 3 miesiące temu

Zapalenie brzegów powiek

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufaniaWitamy serdecznie,

nawet bardzo częste korzystanie nie jest głównym powodem pogorszenia wzroku. Mają na to wpływ inne czynniki, takie jak praca w nieoświetlonych pomieszczeniach lub choroby.

Opisane objawy mogą świadczyć nie tylko o problemach z oczami, ale też o schorzeniach neurologicznych. Światłowstręt, tak samo, jak i inne wymienione symptomy, często pojawia się przy migrenach. Jeżeli wizyta u okulisty nie przyniesie rezultatów, zalecamy również wykonanie podstawowych badań pod kontrolą neurologa.

Więcej informacji na podane tematy można znaleźć w materiałach, do których link zamieszczam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-smartfon-mocno-psuje-wzrok-i-moze-byc-przyczyna-slepoty

https://portal.abczdrowie.pl/nadwrazliwosc-na-swiatlo-czym-jest-i-jak-z-nia-walczyc

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty