Czy to może być zwykłe przeciążenie wzroku?

Sporo lat korzystam z smartfona i zbyt dużo godzin. Zdaje sobie z tego sprawę że to psuje wzrok i w dodatku jestem osobą krótkowzroczną. Wieczorem jak się zdarzy że mocniej odwrócę głowę na bok to pojawiają się błyski. Ostatnio zauważyłam u siebie znaczniej mocne przeciążenie prawdopodobnie od kolorowej gry z aplikacji w telefonie. Miałam też mimowolne skurcze, take wrażenie jakby mięśnie przy czole (między brwiami zaciskały się) Często mam też złe samopoczucie i bóle głowy. Kiedy czytam coś w internecie bardzo męczy się wzrok. W ciemniejszych miejscach odczuwam dyskomfort a wcześniej przy świetle był światłowstręt - zupełnie odwrotnie) Nie chcę całkowicie zrezygnować z korzystania z smartfona i czytania książek Od niedawna zaczęłam więcej wypoczywać. Zapisałam się do okulisty ale jeszcze muszę czekać około dwa tygodnie. Czy to zwykłe przecieżenie wzroku czy może coś gorszego?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

nawet bardzo częste korzystanie nie jest głównym powodem pogorszenia wzroku. Mają na to wpływ inne czynniki, takie jak praca w nieoświetlonych pomieszczeniach lub choroby.

Opisane objawy mogą świadczyć nie tylko o problemach z oczami, ale też o schorzeniach neurologicznych. Światłowstręt, tak samo, jak i inne wymienione symptomy, często pojawia się przy migrenach. Jeżeli wizyta u okulisty nie przyniesie rezultatów, zalecamy również wykonanie podstawowych badań pod kontrolą neurologa.

Więcej informacji na podane tematy można znaleźć w materiałach, do których link zamieszczam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-smartfon-mocno-psuje-wzrok-i-moze-byc-przyczyna-slepoty

https://portal.abczdrowie.pl/nadwrazliwosc-na-swiatlo-czym-jest-i-jak-z-nia-walczyc

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.