Czy to możliwe, że jestem w ciąży lub poroniłam?

Dzień dobry, Pod koniec sierpnia uprawiałam ze swoim partnerem seks bez zabezpieczenia, gdzie spuścił się we mnie. Uprawiamy notorycznie seks. Po 5 dniach od stosunku wzięłam tabletkę EllaOne, która na opakowaniu miała informację, że działa do 120h (zdążyłam, ale były to ostatnie godziny) We wrześniu dostałam jeden dzień okresu, co mnie zdziwiło, bo normalnie moja miesiączka trwa 6-7 dni. Później jednak nadal we wrześniu dostałam drugi, normalny już okres. Teraz w październiku sytuacja się powtórzyła - najpierw miałam 7dniowy okres, tydzień przerwy i dostałam 2-dniowego okresu z bardzo silnym bólem. Nie krwawię już, ale ból w lewym podbrzuszu się utrzymuje nadal - kłuje mnie tam strasznie, nie jest to zwykły ból menstruacyjny, a takie mocne kłucie, przy chodzeniu, poruszaniu się. Czasem zakłuje mnie tak, że muszę 2 minuty przystanąć. Niestety nie mam teraz możliwości pójścia do specjalisty. Czy to możliwe ze jestem w ciąży lub poroniłam? Bardzo proszę o odpowiedz

Lek. Michał Lenard

W celu wykluczenia ciąży sugeruję wykonać badanie bHCG z krwi. Wynik dodatni będzie świadczył o tym, że jest Pani w ciąży. Niezależnie od wyniku wskazana będzie wizyta u ginekologa, który Panią zbada i zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!