Czy możliwa jest ciąża po poronieniu?

Dzień dobry, mam 21 lat. 9 czerwca tego roku dowiedziałam się, że moja ciąża obumarła od razu dostałam skierowanie do szpitala i tam po tabletkach poroniłam samoistnie i po 3 dniach zostałam wypuszczona do domu gdzie dostałam jeszcze jedną dawkę tabletek. Teraz minęło ponad 7 tygodni, a ja nadal nie miesiączkuje, dodam że w czasie 2-3 tygodni od wyjścia ze szpitala współżyłam z mężem i moje pytanie brzmi czy możliwe jest, że zaszłam w ciąże, a jeśli tak to czy jest to bezpieczne? Czy powinnam udać się już do lekarza? Z góry bardzo dziękuje za odpowiedź.

Witaminy w ciąży

Witam serdecznie.

Pierwsza miesiączka po poronieniu pojawia się zwykle po 3-6 tygodniach. U niektórych kobiet ten czas się wydłuża, chociażby na stres i emocje jakie towarzyszą okolicznym wydarzeniom.
Tym niemniej, ze swojej strony, proponowałabym udać się do ginekologa na konsultację.

W kwestii następnej ciąży, zalecane jest odczekanie co najmniej 2 miesięcy. Należy dać organizmowi czas na ustabilizowanie.
Wątpię, czy mogło dojść w tym czasie do zapłodnienia.

Pozdrawiam.