Kolejna ciąża po poronieniu

1.12.2010 r. "urodziłam" Aniołka. Poród po tabletkach powodujących rozszerzenie szyjki macicy, niestety nie obyło się bez łyżeczkowania. Byłam w 13 tyg. ciąży. Ciąża obumarła. Wyniki biopsji - zespół Turnera. Chce jak najszybciej zajść w kolejną ciążę.
Ile powinnam poczekać? Po jakim czasie macica wróci do "normalnych" rozmiarów sprzed ciąży? Krwawienie mam minimalne.

Dzień dobry!

Po wyłyżeczkowaniu macicy po poronieniu należy odczekać przynajmniej 3 miesiące przed kolejną próbą zajścia w ciążę. Pozwoli to organizmowi powrócić do równowagi hormonalnej, macica obkurczy się a śluzówka prawidłowo odbuduje co uchroni np przed wrastaniem łożyska w kolejnej ciąży lub jego nieprawidłowym usadowieniem.

Z poważaniem