Miesiąc po poronieniu a starania o ciążę

witam, miesiąc temu poroniłam, poronienie było samoistne. miałam łyżeczkowanie.. czy teraz mogłabym zajść w ciąże bez żadnych powikłań ?? strasznie chce zajść w ciąże, ale boje się ;(( proszę o jakąkolwiek rade, dziękuje
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Po wyłyżeczkowaniu jamy macicy z powodu poronienia dla pewności powinna Pani odroczyć staranie się o dziecko minimum 3 miesiące by błona śluzowa macicy wróciła do naturalnego stanu.
Szacuje się, że aż do 50% ciąż roni się samoistnie w pierwszych tygodniach.
Jeśli było to Pani pierwsze poronienie, proszę nie wpadać w panikę. Kolejne zajście w ciąże może być całkowicie prawidłowe.