Seks po poronieniu - czy to bezpieczne?

Witam serdecznie mam pytanie na które pilnie potrzebuje odpowiedzi, poroniłam 6 tygodni temu oczyściłam się sama tylko mimo wszystko z tego powodu, że mieszkam za granicą. Byłam doczyszczana w Polsce ponieważ zostało jeszcze dużo tkanki martwej i ponieważ lekarz nie mógł mnie mieć pod stałą obserwacją.

Zalecił mi jedna zabieg żeby nie doszło do żadnej infekcji zgodziłam się oczywiście i miesiąc po zabiegu dostałam miesiączkę wszystko byłoby w porządku gdyby nie fakt iż po powrocie z Polski w 10 dniu cyklu zaczęłam współżyć, dni płodne mam juz w 11, 12 dniu cyklu czyli jakieś 6 dni temu a od 3 dni mam tak wielka ochotę na seks, że współżyje 3 razy dziennie i w dalszym ciągu ja mam. Czy to może być objaw ze znów jestem w ciąży?? Czy po poronieniu ten popęd seksualny jest większy? Dlatego też ciągle mam na niego ochotę?

Bardzo proszę o odpowiedź ponieważ się boję, bardzo pragniemy tego dziecka i ta pierwsza ciąża tez była wyczekiwana ale wiem ze najlepiej jest odczekać 3 cykle do następnego zajścia i czy jeśli jestem w ciąży jednak to czy istnieje jakieś zagrożenie dla dzidzi bardzo proszę o odpowiedz z góry dziękuję i pozdrawiam. Ilona

KOBIETA ponad rok temu

Dzień dobry!

Po zabiegu wyłyżeczkowania jamy macicy zalecane jest odczekanie z kolejną ciążą przynajmniej 3 miesiące. Pozwala to organizmowi i macicy na powrót do stanu sprzed ciąży. Jeśli do ciąży doszłoby wcześniej istnieje spore ryzyko nieprawidłowego usadowienia się zarodka lub kosmówki, np łożyska przodującego lub przerośniętego.
Poronienie i zabieg nie mają wpływu na Pani popęd.
  Z poważaniem