Czy po poronieniu normalną rzeczą jest nieregularny okres po poronieniu?!

Witam,
mam pytanie. Otóż 25.05 tego roku okazało się przy wizycie u lekarza, że mam obumarłą ciążę. W 10 tyg. płód miał przyrost tak jak w 8 tyg. Miałam łyżeczkowanie. Od tego czasu mój okres występował co 30 dni, a przez ostatnie 3 miesiące występuje on co 18 dni i trwa 7 dni.

Moje pytanie brzmi, czy wszystko jest w porządku? Staramy się z mężem o drugie dziecko (mamy synka 2,5 roku) lekarz przy wizycie łyżeczkowania stwierdził, że nie ma problemu o kolejne starania, jednak nie sądziłam, że moje okresy będą tak nieregularne i częste.
Proszę bardzo o szybką odpowiedz:) Pozdrawiam Gosia

Dzień dobry!

Po poronieniu i wyłyżeczkowaniu jamy macicy po 3 miesiącach można ponownie rozpocząć starania o dziecko. Wyłyżeczkowanie nie powinno mieć wpływu na częstość występowania krwawienia. Czy w ostatnim czasie nie była Pani zestresowana, odchudzała się Pani czy nie chorowała?
Wiele czynników ma wpływ na częstość pojawiania się krwawienia.
Dla pewności najlepiej zgłosić się do ginekologa w celu weryfikacji przyczyny takiego stanu rzeczy.

Z poważaniem