Czy to możliwe, że mam grzybicę pochwy?

Mam 15 lat. Zaniepokoiłam się ostatnio, ponieważ koło małych warg sromowych (tak to się chyba nazywa) mam takie śluz żółtawo- biały. Nie ma żadnego zapachu. Teraz zauważyłam, że mam takie szaro- lekko brązowe punkciki przy wargach sromowych małych i na wargach sromowych małych. A śluzu jak na razie nie widać. I wgl. spóźnia mi się miesiączka. Nie uprawiałam jeszcze seksu i dbam o higienę. Czy mam wybrać się do ginekologa dla pewności? Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuje!

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Biały śluz bez zapachu może być fizjologiczną wydzieliną, jednak nie da się wykluczyć infekcji na odległość. W tym celu należy przeprowadzić badanie ginekologiczne.