Czy to możliwe, żeby przez sam kontakt z nietoperzem zarazić się wścieklizną?

Dzień dobry! 2,5 tygodnia temu mój chłopak jechał szybko na rowerze i zderzył się z ... nietoperzem. Poczuł coś miękkiego na twarzy i zobaczył na ziemi leżącego nietoperza. Po powrocie do domu umysł się kilka razy. Ja też go obejrzałam bardzo dokladnie i nie ma żadnych zadrapań ani ugryzień. Ale, od wczoraj leży obłożnie chory, ma zapalenie spojówek, katar i gorączkę. Czy to możliwe, żeby przez sam kontakt z nietoperzem złapać wściekliznę ? Jeśli on ma wściekliznę to ja też się już zaraziłam ?

Piotr Pilarski

Przez sam kontakt nie można się zarazić. Wymienione objawy nie są charakterystyczne dla wscieklizny.

Pozdrawiam.