Czy to nie będzie ryzykowne i nie będzie groziło pęknięciem torbieli?

Witam, w lipcu 2016 miałam laparoskopowo usuwaną torbiel śledziony (2,1 ltr). W chwili obecnej torbiel ma rozmiar 92,9x83,3x89,7 zlokalizowana w górnej i środkowej cz.śledziony. obj.360ml (urosła przez rok 60ml).Aktualnie pod regularną kontrolą co 6mies. Lekarz sugerował aby prowadzić normalny tryb życia (poza sportami narażającymi na uraz). Czy mogę decydować się na podróż samolotem (3h). Czy to nie będzie ryzykowne i nie będzie groziło pęknięciem torbieli? z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Nie sadze aby sam lot samolotem był ryzykowny . Zależy czy są jakieś cechy zagrażające pęknięciem przez wzrost ciśnienia proszę koniecznie udac się do lekarza prowadzącego leczenie obserwacje