Pęknięcie śledziony a wynik USG

Witam. Mialem pourazowe pekniecie sledziony przed operacja mialem robione USG j.brzusznej z nie rozumiem zbytnio opisu. W srodbrzuszu nad trzustka zmiana o niejednorodnej podwyzszonej echogenicznosci o wym. 160x40 krwiak. W podbrzuszu od tylu pecherza moczowego zmiana hiperechogeniczna wielkosci 110 krew. Ponadto w podbrzuszu widoczny wolny plyyn rowniez w okolicy watroby oraz sledziony. Chcialem sie dowiedziec co oznacza ten opis badania ?

Witam. Badanie USG i jego opis jest uzupełnieniem badania klinicznego i pozostałych wyników = decyduje całość obrazu klinicznego - zależnie od okresu czasu jaki minął od urazu. Obraz USG => liczne krwiaki.

Opis jest dla lekarzy - nie dla Pana! Była sytuacja zagrożenia Pańskiego Życia!!!!!!! Przy pęknięciu śledziony jest b.masywne krwawienie do jamy otrzewnowej zagrażające życiu i wymagające pilnej operacji ratującej życie!!! Te opisy wskazują właśnie , że było dużo krwi w brzuchu i należało pilnie operować w celu ratowania życia - co z resztą pewnie wykonano!!!!!! zż