Czy to niepokojące?

Obie piersi tłuszczowo-gruczołowe. W piersi lewej zabrodawkowo cechy nasilonej mastopatii. Na godz. 3 bardziej obwodowe ognisko hypoechogeniczne o gładkich obrysach 10x7mm - torbiel? W piersi prawej na godz. 1 ok. 1 cm od otoczki - ognisko hypoechogeniczne 7x4 mm - fibroadenoma? Mam pytanie i bardzo proszę o odpowiedź. Lekarz mi kazał czekać trzy miesiące. Za trzy miesiące mam ponowić usg. Czy powinnam czekać, czy powinnam udać się do innego lekarza, aby to skontrolować? Jestem kobietą. Mam 36 lat. Dziękuję z góry za odpowiedź.

Witam serdecznie,

Zakładam, że lekarz, u którego Pani była, zebrał z Panią dokładny wywiad - m.in. dotyczący czynników ryzyka raka piersi. U kobiet bez obciążenia zwiększonym ryzykiem raka piersi w przypadku powyższego obrazu USG obserwacja i kontrola co 3-6 miesięcy jest postępowaniem prawidłowym. W Pani piersiach dominują cechy mastopatii, czyli zwyrodnienia tkanki piersi (łagodne schorzenie częste u kobiet w wieku rozrodczym). Jeżeli w najbliższej rodzinie były przypadki raka piersi, wtedy należałoby się zastanowić nad wykonaniem biopsji hypoechogennego ogniska określanego jako fibroadenoma.

Pozdrawiam serdecznie