Czy to normalne, że po nacięciu ropnia rana goi się już 5. miesięcy?

Witam.Pisałem tutaj juz w sprawie mojego niegojącego się ropnia i mam jeszcze kilka pytan: 1.Czy to normalne ze po nacieciu ropnia rana goi się juz 5 miesięcy? 2.Czy jezeli jest przetoka musi ona zawsze mieć łączność z jelitem ? Jaki jest procent ,ze fistulografia wyszla mi poprawnie stwierdzając , ze przetoki są slepe. 3.Lekarz zalecił kąpiele rany w szarym mydle''BiałyJelen''.Czy jest to dobra metoda ? 4.Czy mój lekarz postępuje słusznie czekając juz tyle czasu az rana się samoczynnie zagoi ?

Witam. Jeśli jest wąska przetoka, to 1/ właśnie dlatego rana nie goi się, 2/ fistulografia ma prawo wyjść fałszywie ujemna - nie ujawnić wąskiego kanalika(=wynik ślepego końca), 3/ zabieg na tym etapie nie przyniesie spodziewanego efektu - nie jest się w stanie przeprowadzić sondy przez tak wąski kanał bez wytworzenia jatrogennego dodatkowego kanału, dlatego trzeba czekać by kanał przetoki stał się odpowiednio szeroki = możliwy do rozcięćia. Kolor mydła jest bez znaczenia :o). Swoim pacjentom zalecam nasiadówki lub przymoczki z kory dębu oraz czopki i maści łagodzące oibjawy i skracające czas oczekiwania na efekt końcowy