Czy to normalne, że po wstaniu z łóżka przed oczyma są mroczki?

Witam. Mam 19 lat. Ważę 59kg i mam 188 cm wzrostu. Od pewnego czasu dręczy mnie pewna dolegliwość. Podczas porannego wstawania z łóżka cały obraz przed oczami zamienia mi się w czarne mrożki, pojawia się uczucie jakby zaraz miałaby mi pęknąć głowa. Na domiar złego mam wtedy trudności z równowagą (dziś podczas porannego wstawania na oczach rodziców stałem się i kołysałem przechylając się w przód i tył, gdybym nie oparł się asekuracyjnie o komodę upadłbym na ziemię). Co może być tego przyczyną ?

Witam!
U ludzi młodych, wysokich i szczupłych mogą się pojawić nawet krótkotrwałe omdlenia ortostatyczne. Proponuję badanie u lekarza rodzinnego, z ciśnieniem tętniczym, podstawowe badania laboratoryjne i w zależności od uzyskanych wyników lekarz POZ Panu pomoże.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.