Czy to objaw pokrzywki?

Witam, mój syn, który skończył w lutym dwa latka, dostał na skórze coś w rodzaju pokrzywki, tak myślę. Ale może od początku. Około dwa tygodnie temu pojawiły się u syna drobne krostki pod skórą na rękach do łokci i na udach. Były lekko czerwone, ale bardziej w kolorze skóry, potem zmieniły się to w większe czerwone obszary w tych miejscach, a teraz ma jeszcze drobne krostki na brzuchu. Dziś w nocy tak się drapał po nogach i rękach, że nie mógł spać, byliśmy u dermatologa przepisał mu Zyrtec i maść Accutaivue oraz kazał wykluczyć to co może uczulać. Dodam, że syn bierze Ribomunyl od ponad miesiąca i dostaje syrop Aerius. A ta pokrzywka zamiast zanikać wydaje się, że przesuwa się na paluszki u rączek i poniżej kolan. Proszę o pomoc, jak rozwiązać ten problem, co mogę podać synowi, żeby go nie swędziało. Mogę też przesłać zdjęcia, żeby łatwiej było rozpoznać co to jest. Dziękuję i pozdrawiam!

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Skóra dziecka jest bardzo wrażliwa, jest również mniej odporna na patogeny. Jeżeli lekarz który miał możliwość obejrzenia opisywanych przez Panią zmian stwierdził, że mają one podłoże alergiczne konieczne jest dalsze stosowanie zaleconych leków. Proszę zrozumieć, że bez badania lekarskiego w tym dokładnego zebrania wywiadu nie można zalecić farmakoterapii. Jeżeli jednak po kilku dniach  zastosowanego leczenia efektu nie będzie konieczna będzie ponowna wizyta u pediatry i ponowna ocena skóry maluszka. Powodem mogą być produkty pokarmowe, ale również stosowane produkty pielęgnacyjne, pyłki, sierść. Lekarz prawdopodobnie zaplanuje diagnostyczne testy.

Pozdrawiam