Zapytaj lekarza

7 1 6 , 6 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to początki astmy?

Witam! Jakieś 2 miesiące temu byłam przeziębiona, leczyłam się na własną rękę. Poczułam się lepiej, ale został mi kaszel - zaniepokoiłam się trochę i zgłosiłam się do lekarza, zapisał mi leki, między innymi lek wziewny. Po kilku dniach było wszystko w porządku.   Natomiast po kilku kolejnych dniach powrócił mi lekki kaszel, wraz z nim wydzielina niewielka, ale również przy oddychaniu miewam charczenie. Nie mam ani duszności ani ucisku w klatce. Chciałam zaznaczyć że jestem osobą paląca (około 10 papierosów). Czy to mogą być pierwsze objawy astmy? Z poważaniem, princessa

KOBIETA ponad rok temu

Jak leczyć alergię?

Szacuje się, że na choroby alergiczne cierpi prawie 15 mln Polaków. Jakie są skuteczne metody walki z tą dolegliwością, tłumaczy prof. Piotr Kuna, alergolog.

Witam serdecznie.

Kaszel po infekcji dróg oddechowych może się otrzymywać do kilku tygodni, jeżeli nie jest uporczywy nie wymaga leczenia.

Natomiast ze względu na Pani wywiad (palenie papierosów) i przewlekły kaszel warto się zastanowić nad wykonaniem przynajmniej RTG klatki piersiowej. Warto zaplanować także rzucenie nałogu.

Pozdrawiam.

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy