Czy to prawda, że dziecko do 5. miesiąca w brzuchu słyszy przez skórę?

Witam,Czy to prawda, że dziecko do 5 miesiąca w brzuchu słyszy przez skórę? Czy potem zatraca tę zdolność?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
dziecko w łonie matki zaczyna słyszeć już od ok. 20. tygodnia ciąży. Lepiej odbiera dźwięki o niskich częstotliwościach. Jak wskazują naukowcy, dziecko w trzecim trymestrze ciąży potrafi już rozpoznać głos matki