Czy to prawda, że jedzenie grejpfruta niesie za sobą ryzyko zachorowania na raka piersi?

Witam . Czy to prawda ze jedzenie grapefruita niesie za soba ryzyko zachorowania na raka piersi , i ze nie można go jeść gdy bierze się hormony , ja biore hormon o nazwie Femoston mini . Pozdrwiam

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

jedzenie grapefruitów nie wpływa na powstanie nowotworu piersi. Nie należy łączyć soku ani owocu z przyjmowanymi lekami, leki popijamy wodą, a owoc zjadamy kilka godzin póżniej.

Pozdrawiam serdecznie