Czy to skutek uboczny Flukonazolu?

Po ostatniej kuracji flukonazolem 1x dziennie 100 mg przez 2 tygodnie, zauwazyłem że na ramionach od strony zewnętrznej mam kilka czerwonych krostek z białym wypełnieniem oraz widze białe odbarwione plamy, które są szorstkie coś jak "gęsia skórka". Po kąpieli plamy robią się czerwone, a po kilkudziesięciu minutach już jest ok. Dodam, że czasami odrobinkę swędzi. czy to skutek uboczny flukonazolu? choruje na lekkie lojotokowe zapalenie skóry

Dzień dobry.

Lista działań niepożądanych dla tego leku jest bardzo długa.
Proponuję wizytę u lekarza, aby ocenił wspomniane przez Panią zmiany skórne i zaproponował leczenie.

Dariusz Pysz-Waberski
www.nadżycie.pl