Czy toksoplazmoza jest dziedziczna u osoby w ciąży?

Czy jeżeli przechodziłam toxoplazmoze w ciąży. A moje dziecko 8 miesięcy miało teraz badanie na toxokaroze i wynik był dodatni IgG 6.06. Ale nie bylo igM a badanie zostało zrobione na natychmiast po potencjalnym zarazeniu więc czy to możliwe że dziecko nie jest narażone toxokaroza a przeciw ciała ma od matki. Ponieważ chorowala na toxoplazmoze w ciazy. Czy te przeciw ciała tych chorób to to samo? Czy mogło dojść do takiego zdarzenia ?

Lek. Tomasz Budlewski

To są dwie zupełnie inne choroby . Konieczna dalsza diagnostyka . Proponuje udac się do pediatry