Czy torbiel ma szansę się wchłonąć?

Witam, W sierpniu na lewym jajniku pękła mi torbiel- ok. 27 mm. W kolejnym cyklu wszystko było w porządku. W kolejnym znów pojawiła się torbiel (zdaniem lekarza czynnościowa) 50mm, w kolejnym cyklu nie wchłonęła się ale nieznacznie powiększyła do 53 mm. Lekarz zasugerował operację i skierował mnie na test Roma. Wyniki: CA-125: 11.23 (norma do 35.0), HE4: 48,1 (norma 42.0). Wartość ryzyka 6.72 (norma do 7.4). Czy zabieg będzie konieczny, czy torbiel ma szansę się wchłonąć? Dziękuje za odpowiedź.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Istnieje prawdopodobieństwo samoczynnego wchłonięcia się zmiany. Nie można jednak wykluczyć konieczności przeprowadzenia zabiegu. Proszę postępować zgodnie ze wskazówkami lekarza prowadzącego.