Czy torbiel w piersi może zezłośliwieć?

Witam mam 27lat. Dwa lata temu wyczulam guzka w lewej piersi . Bedac u lekarza okazalo sie ze to torbiel o srednicy 15 mm ponoc nic strasznego Po pol roku zrobilam jeszcze raz czy sie zmniejszylo czy powiekszylo ( stoi w miejscu) gdy mam miesiaczke wydaje mi sie ze jest wieksze moze normalne moze nie . Dla mojego samo poczucia ciaglego strachu lekarz dal mi skierowanie do szpitala by to usuneli ( mily lekarz:p) nie stety wyjechalam zagranice i skierowanie poszlo sie .... Mam pytanie czy po 2 latach nie kontrolowania tego torbiela mogla najsc zmiana (nowotworowa) ?? Dziekuje pozdrawiam

Lek. Katarzyna Szymczak

Raczej nie, torbiele piersi dość często występują w młodym wieku. Sugeruję kontrolę zamiany.