Czy trzeba usunąć wkładkę miedzianą do tej operacji?

Witam zapomnialam zapyrac lekarza a teraz nie moge sie do niego dodzwonic mianowicie bede miec operacje krwgoslupa szyjnego tzn korpektomia c5/c6 z odbarczeniem struktur nerwowych ze stabilizacją (stenoza kanalu kregowego i ucisk na rdzen oraz nerwy przez przepukliny i osteofity) czy to w/w opwracji muszw usunac wkladke domaciczna miedzianą?

Moim zdaniem nie ma potrzeby usuwania takiej wkładki, jeśli diagnostyka przedoperacyjna jest zakończona i nie wymagała takich manewrów. Tzw. ramię C /środzabiegowy monitoring obrazowy/ bazuje na promieniach rentgenowskich, których wykorzystanie nie koliduje z metalowymi elementami.