Czy TSH w ciąży jest prawidłowe?

Witam. Mam pytanie dotyczące wyniku TSH. Mój wynik w styczniu 2017r wynosił 0,6 ulU/ml. Wynik pod koniec kwietnia to już 10,16 ulU/ml. Czy to może być błąd laboratoryjny ? Miałam robione USG w styczniu - nie wykryło żadnych nieprawidłowości. Dodam, że jestem w 7 tygodniu ciąży.

Ciąża powoduje zwiększone zużycie hormonów tarczycy przez organiźm kobiety dlatego poziom TSH w takim przypadku może właśnie wzrastać. W razie wątpliwości proszę ten problem skonsultować bezpośrednio ze swoim lekarzem ginekologiem. Być może okaże się konieczna suplementacja hormonami tarczycy w ciąży. O wszystkim zadecyduje ginekolog prowadzący.