Czy uczucie pulsowania w brzuchu może być na tle nerwowym?

chodzi mi o to, że czułam, jakbym w brzuch miała drugie serce... brzuch z dużą częstotliwością "oddychał"..teraz juz mniej. Czy to może być na tle nerwowym??

Lek. Marta Gryszkiewicz

W jamie brzusznej znajduje się aorta, wielkie naczynie tętnicze. W stanach podwyższonego napięcia nerwowego krew krąży szybciej i serce kurczy się mocniej, wyrzucając "z impetem" krew m.in. do aorty. W takich sytuacjach niektóre, zwłaszcza chude osoby mogą mieć odczucie tętniącego brzucha.