Czy udać się ponownie do ortopedy z urazem stopy?

Witam, 25 stycznia wychodząc z domu, źle stanęłam i spadłam ze schodów. Następnego dnia udałam się do ortopedy. Po wykonanym zdjęciu RTG lekarz stwierdził, że kość śródstopia w wyniku złego położenia nogi odbiła się od kości piętowej i mam wyłamany kawałek kości. (zewnętrzna strona stopy). Dodam, że nie było to duże wyłamanie. W każdym bądź razie lekarz mówił, że się zrośnie. Zlecił okłady z Altacetu. Po wyjściu - zakup ortezy, kule, leżenie z nogą w górze .. według zaleceń. Dodatkowo od niedawna smaruje nogę Uzarinem. Dziś mija 6 tydzień od zdarzenia. Na grzbiecie stopy w miejscu urazu jest jeszcze lekki zarys/obrzęk. Gdy trzymam nogę na dole staje się purpurowa i zaczyna mrowieć, dodam, że nie mogę na nią stanąć bo odczuwam dyskomfort, gdy kładę stopę na ziemi, mały palec nie dotyka podłoża. Czy jest się czym martwić ? Poczekać jeszcze bo to jeszcze za szybko i noga się goi czy udać się do ortopedy ?

Lek. Michał Lenard

Sugeruję nie czekać dłużej i udać się na wizytę kontrolną już teraz. Pozdrawiam!