Czy udać się z tym do ortopedy?

Około miesiąc temu byłem w górach (20 km dosyć forsownej wędrówki po skałach). Po powrocie wszystko było OK jednak na następny dzień pod wieczór przy próbie klęknięcia zabolało mnie ok. 5 cm poniżej kolana (bolało tylko przy dotknięciu). Po następnych dwóch dniach urosło można powiedzieć "drugie kolano". Wtedy też zaczęło mnie boleć przy zginaniu kolana nawet przy ruszaniu samą nogą bez obciążenia. Nie był to wielki ból, dało się chodzić uważając jednak aby jak najmniej zginać nogę. Dodatkowo to miejsce było znacznie cieplejsze oraz przy dużym zginaniu miałem uczucie jakby coś tam odstawało. Po następnych dwóch tygodniach ból oraz temperatura całkowicie ustąpiły. Można powiedzieć że wszystko wróciło do normy (chociaż na razie starałem się nie forsować) jednak w dalszym ciągu pozostało to "drugie kolano". Jest to centralnie z przodu ok. 5 cm pod kolanem, twarde tak jak kość. Czy udawać się z tym do ortopedy a jeśli tak to robić wcześniej prześwietlenie bądź USG?

Zapalenie kaletki podrzepkowej powierzchownej. Przyłożyć USG, stwierdzić czy jest płyn, zapalenie błony maziowej i w zależności od tego albo nakłyuć, podać Diprophos albo poczekać na samoistne ustąpienie..

Pozdr