Czy uderzenie w okolicy jajnika mogło spowodować zmiany widoczne na usg?

Podczas wizyty u ginekologa u mojej mamy stwierdzono torbiel na jajniku 2cm. Zostala skierowana na badanie krwi. Wynik ca 125 bardzo niziutki. Lekarz powiedzial ze pierwszy raz spotyka się z takim przypadkiem i zeby za 3 miesiace zglosila się jeszcze raz. W piątek mija 3 miesac i mama udaje się na usg. Czy są powody do obaw, że jest to cos powaznego jesli wynik ca125 wyszedl bardzo niski? Dodam ze okolo pol roku przed wizyta mama bardzo mocno uderzyla się w jajnik. Czy uderzenie moglo spowodac zmiany widoczne na usg? Jej wiek 59 lat

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna dalsza diagnostyka i mieć nadzieje iż to tylko torbiel