Torbiel na jajniku w wyniku USG w czasie miesiączki

podczas miesiaczki miałam robione usg jamy brzusznej i wyszla torbiel 3 cm na prawym jajniku wcześniej 2 miesiace temu miałam robione usg jamy brzusznej i było ok radilog mówiła ze mam przyjść po miesiaczke do kontroli czy znikła i nic więcej nie mówiła czytałam ze jest kilka rodzajów torbieli a mi powiedział a ze mam torbiela i nic wiecej

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, najprawdopodobniej jest to torbiel czynnościowa związana z stanem funkcjonalnym jajnika. Duża część takich torbieli samoistnie się wchłania i dlatego została Pani skierowana do powtórnego badania po zakończeniu krwawienia miesięcznego. Pozdrawiam