Różne wymiary torbieli jajnika w badaniach USG

Witam 14 stycznia miałam robione usg dopochwowe na lewych przydatkach wyszla torbiel 43 mm ,poszlam na konsultacje do drugiego lekarza 20 stycznia wyszla torbiel 28,5 mm -czy możliwe ze tak szybko się zmniejszyla bez lekow?Biore tylko antykoncepcyjne ale od lat?Czy to wina usg bo już sama nie wiem?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana różnica w wielkości torbieli może mieć wiele przyczyn. Teoretycznie może być to błąd pomiaru jak i samoistne zmniejszenie torbieli. O tym jak powinno wyglądać dalsze postępowanie sugeruję porozmawiać ze specjalistą ginekologiem.