Wykrycie dermoida na jajniku

29 sierpnia miałam robione usg dopochwowe, które wykazało guza na jajniku 75mmx78mm najprawdopodobniej dermoid. Kolejne usg 10.10 nie wykazało żadnego guza, żadnej torbieli, żadnych pęcherzyków. Czy możliwe aby coś takiego samo zniknęło, nie był to dermoid? Dodam, że jestem po histerektomii i usunięciu jednego jajnika, no i jestem dość młoda mam 31 lat. I do tego od pewnego czasu odczuwam ból w pachwinie, promieniujący do nogi.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! To dość mało prawdopodobne, by zmiana zniknęła w ciągu półtora miesiąca jeśli był to dermoid. Teoretycznie mogła być to jednak torbiel, która samoistnie się wchłonęła. Proszę postępować wg zaleceń lekarza prowadzącego.