Czy torbiel jajnika ma wpływ na cykl miesiączkowy?

Miesiączkę miałam ostatnio 18-26 października, która już wtedy spóźniała się 2 tygodnie. Po wizycie u lekarza (4 października) dostałam Fluomizin, którego nie skończyłam właśnie z powodu krwawienia, wtedy też przez USG dopochwowe lekarz wykluczył ciąże, znalazł torbiel na prawym jajniku i małą nadżerkę. Niestety nie był zbyt rozmowny także nie dostałam odpowiedzi na żadne pytanie. Od tamtej pory mam brak okresu, robiłam test ciążowy, wyszedł negatywnie. Czy torbiel może mieć wpływ na cykl?

Witam,
teoretycznie może.
Wskazana byłaby kontrola nadżerki i jeżeli nadżerka jest nadal, podjęcie leczenia.
Torbiel jajnika jeżeli jest niewielkich rozmiarów może się wchłonąć, można tez spróbować zmniejszyć ją tabletkami antykoncepcyjnymi.
Jednocześnie proponuję oznaczyć TSH i PRL
pozdrawiam