Wymiary torbieli jajnika i stosowanie hormonów

Witam. Mój ginekolog wykrył u mnie na prawym jajniku torbiel wielkości 40x30mm. Na razie przepisał leki hormonalne. Chciałabym się dowiedzieć czy takiej wielkości torbiele należałoby usunąć? Czy ewentualna operacja wiąże się z całkowitym usunięciem jajnika? Z góry dziękuję za opowiedź. Pozdrawiam, Martyna Z.

- Torbiel nie jest duża i w takim przypadku wystarczające powinno być leczenie zachowawcze czyli hormonoterapia.
Czy ewentualna operacja wiąże się z całkowitym usunięciem jajnika?
- Ewentualna operacja wcale nie musi wiązać się z usunięciem całego jajnika lecz np. wyłuszczeniem tylko samej torbieli jajnika.

Witam, ginekolog po wprowadzonej hormonoterapii oceni jej efekt w kolejnym badaniu USG i powie co dalej. Usunięcie ewentualne torbieli nie musi wiązać się z usunięciem jajnika.