Torbiele w USG nerek u 25-latka
Witam, jestem 25-letnim mężczyzną. Właśnie miałem zrobione USG jamy brzusznej, wykazało ono: "Nerki obustronnie bez zastoju i złogów z torbielami międzykielichowymi. Największa torbiel w nerce prawej o ś. 9 mm". Łącznie torbieli wykryto ok 6-7 w obu nerkach. Przy badaniu USG w 2011 roku widnieje adnotacja: "Nerki bez zmian ogniskowych, złogów". Ostatnie USG wskazało "Gruczoł krokowy 43 mm" Proszę o interpretację, co z tym robić? Czy wskazana jest modyfikacja stylu życia? Czy możliwy jest błąd?

MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam! Teoretycznie możliwy jest zarówno błąd jak i pojawienie się torbieli. Sugeruję ocenę funkcji nerek, tj. wykonanie badania mocznika i kreatyniny oraz konsultację z lekarzem POZ.