Interpretacja wyniku badania USG nerek

Interpretacja wyniku USG? Nerki - w obu miedniczkach nerkowych pojedyncze ogniska hiperechogeniczne do 3mm, najwieksza w kielichu górnym nerki prawej. Pęcherzyk żółciowy cienkoscienny z kilkoma drobnymi do ok 5 mm największa, grudkami żółci Pogrubienie błony śluzowej żołądka

Wynik świadczy o prawdopodobnym występowaniu drobnych złogów i w zakresie nerek i pęcherzyka żółciowego. Pogrubienie ściany żołądka mówi zaś o prawdopodobnym zapaleniu śluzówki żołądka co jednoznacznie można ocenić jedynie w gastroskopii. Wynik musi bezpośrednio ocenić lekarz kierujący na badanie USG (myślę, że USG jamy brzusznej dobrze byłoby powtórzyć za około 3 miesiące celem skonkretyzowania zmian kamiczych w nerkach i pęcherzyku żółciowym).