Czy ujemny FTA ABS wyklucza zakażenie?

Wykonałam badania po 8tyg od możliwości zakażenia VDRL ujemny FTA ABS ujemny czy można wykluczyć zakażenie? Czy te wyniki są już wiarygodne?

Lek. Tomasz Budlewski

Czy są jakieś objawy? Czy kiła była potwierdzona u partnera seksualnego? Teoretycznie najbardziej wiarygodne testy wykonuje się po trzech miesiącach. W zależności od odpowiedzi na powyższe pytania można zastosować wcześniej się leczenie proponuję udać się do lekarza chorób zakaźnych