Wyniki testu FTA po ryzykownym zachowaniu

Witam wykonałem badania fta, fta-abs po 31 dniach od ryzyka czy wyniki tych badań po tym czasie są już wiarygodne vdrl ujemne po tym czasie

Magdalena StusiĹska

Czas zakażenia kiłą wynosi do 90 dni, jednak najczęściej do zakażenia dochodzi po 3 tygodniach. Jeżeli wynik jest ujemny- proponuję dla spokoju wykonać ponownie badanie za dwa miesiące.