Czy USG jest bezpieczne dla rozwoju płodu?

Witam. W 3 lub 4 tygodniu ciąży zrobiliśmy usg dopochwowe. Nie było nic widać niestety oprócz pęcherzyka. Z racji tego iż nie zaleca się usg więcej niż 3 razy, czy bezpiecznie jest pójść kolejny raz w 11-14 tygodniu by ustalić dokładny wiek dziecka? Czy nie będzie to szkodliwe dla rozwoju płodu?

Standardowo USG celem oceny prenatalnej i anatomii płodu robi się ok. 11-14 tyg., 18-22 tyg. i 30-32 tyg. lub po 40 tyg. I są to badania trwające ok. 15-30 min. natomiast nie ma przeszkód aby w ramach wizyty lekarz wykonał kilkusekundowe USG dla oceny rozwoju ciąży.