Ciąża a leki - negatywny wpływ na rozwój płodu

Niewiedząc, że jestem w ciąży (był to około 4-5 tydzień) przeziębiłam się - zastosowałam kilka Gripex`ów, tabletek przeciwbólowych i 3 razy przepisane mi antybiotyki (Bioracef). Gdy okazało się, że jestem w ciąży odstawiłam oczywiście wszystkie leki. Wiem, że takie lekarstwa są szkodliwe, szczególnie w pierwszym trymestrze ciąży. Obecnie jestem w 17 tygodniu ciąży, która przebiega prawidłowo. W 11 tygodniu ciąży w ramach badań prenatalnych miałam wykonane USG, które nie stwierdziło żadnych nieprawidłowości w rozwoju dziecka (prawidłowy fałd karkowy, budowa płodu, serce itd). Mimo to, wciąż obawiam się tego, że zażywane przez mnie wtedy leki wpłynęły w jakiś negatywny sposób na moje dziecko. Dziękuję z góry za odpowiedź

Witam serdecznie,
Leki, które Pani stosowała nie są bezwzględnie zakazane w ciąży. Poza tym przyjmowała je Pani krótko. Dlatego nie powinne one zaszkodzić dziecku.
Pozdrawiam