Czy picie kawy w ciąży może szkodzić rozwojowi płodu?

Witam, według moich obliczeń licząc od dnia ostatniej miesiączki jestem w 7 tygodniu ciąży, wizytę mam za 1,5 tygodnia. Mam takie pytanie, czy mogę pić kawę? Kawę, którą spożywam to kawa rozpuszczalna z 1 płaskiej łyżeczki zalana pół szklanki wodą, a pół szklanki mleka, czyli nie jest mocna, ponieważ 1/2 to mleko. Czy taka kawa szkodzi? Poroniłam pierwsze dziecko w 6 tygodniu nie wiadomo dlaczego i nawet jeżeli taka kawa może mi zaszkodzić to z niej zrezygnuję, dlatego proszę o poradę. Proszę mi jeszcze powiedzieć, czego powinnam unikać a co robić co jeść, aby ciąża się dobrze rozwijała? Pozdrawiam!

Witam serdecznie!
Kofeina zawarta w kawie może doprowadzić do zaburzeń czynności serca płodu. Z tego powodu mocne napary kawy (a także herbaty) są w czasie ciąży przeciwwskazane. Przyrządzana przez Panią kawa jest bardzo delikatna, dlatego nie powinna zaszkodzić dziecku. Najlepszym sposobem wprowadzania produktów do diety jest srała obserwacja. Poniżej przesyłam linki do stron, na których znajdzie Pani listę produktów przeciwwskazanych w czasie ciąży.
http://parenting.pl/portal/dieta-w-1-trymestrze-ciazy
http://parenting.pl/portal/produkty-zakazane-w-ciazy
Pozdrawiam