Uzależnienie od kawy

Witam, podejrzewam u siebie uzależnienie od kawy. Pije 2-3 dziennie (jedna łyżeczka rozpuszczalnej z mlekiem). Dzień zaczynam od kawy, ale gdy zdarzy mi się jej nie wypić, zaraz mam straszne bóle głowy, które przechodzą po wypiciu kawy. W tygodniu gdy wstaje o 7 rano piję kawę, a w weekend wstaje o 9-10 i zawsze budzę się wtedy z bólem głowy, gdy wstaje o 7 to tak nie jest, wydaje mi się, że jest to spowodowane brakiem kawy. Czy tak jest? Jak się odzwyczaić?

Uzależnienie od kofeiny diagnozujemy, kiedy pacjent wypija lub prtzyjmuje ok 750 mg produktów z kofeiną dziennie. Dla przykładu szklanka kawy rozpuszczalnej zawiera 100 mg, ale istnieje jeszcze np. coca - cola, herbata - czy czekolada, te składniki też zawierają kofeinę. Proponuję na początek przejście na kawę rozpuszczalną - ej jedna szklanka to tylko 5mg kofeiny i obserwację swojego organizmu (np. czy będą pojawiały się bóle głowy).