Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co na otyłość brzuszną?

Otyłość brzuszna niesie bardzo negatywne konsekwencje dla zdrowia. Jest to nie tylko problem medyczny, ale także ekonomiczny i społeczny. Prof. Wojciech Drygas informuje, o czym należy pamiętać, podczas walki z tą chorobą.

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław
56 poziom zaufania

100 ml Coca-coli to jakieś 12 mg kofeiny. Ale napoje tego typu to przede wszystkim źródło nadmiarowego cukru i należy ich unikać.

0

Dzień dobry. Puszka Coca-coli to około 45 mg kofeiny. Proszę pamiętać, że ze względu na swoje właściwości pobudzające u większości ludzi kofeina utrudnia zasypianie (u nielicznych występuje efekt przeciwny). Spożycie zbyt dużej ilości np. kawy (która zawiera kofeinę) może wywoływać uczucie nerwowości, niepokoju i rozdrażnienia (tzw. "zdenerwowanie kofeinowe"). Po więcej porad żywieniowych zapraszam na moją stronę www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Dietetyk medyczny. Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
0

Witam,
szklanka coca coli zawiera podobną porcje kofeiny co szklanka kawy. Ja natomiast uważam, że picie tego typu napojów (coca colia i pepsi) jest niepotrzebne, bo prócz kofeiny dostarczamy sobie do organizmu duzo cukru, karmelu, kwasu fosforowego i mnóstwo konserwantów. Lepiej wypić kubek kawy:)

Specjalistka do spraw żywienia. Absolwentka Technologii Żywności i Żywienia Człowieka.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy