Czy USG w ciąży może zaszkodzić dziecku?

Witam, chciałam się dowiedzieć czy co miesiąc jest wskazane usg w okresie ciąży? Obecnie jestem w trzecim miesiącu ciąży. Dowiedziałam się o niej trzy tygodnie temu. Przez trzy tygodnie miałam jedno usg. Trochę mnie to zaniepokoiło bo słyszałam, że częste usg może zaszkodzić dziecku. Pytałam się swojego lekarza to odpowiedział mi, że to nie wpłynie na rozwój dziecka bo usg robi się aby wykluczyć u dziecka wcześniejszą chorobę. Za miesiąc mam następną wizytę i na pewno kolejne usg. Obawiam się, że to może zaszkodzić dziecku. Proszę o pomoc

KOBIETA ponad rok temu

Dzień dobry!

USG jest badaniem, które nie zaszkodzi dziecku. Lekarz Pani miał rację. Wykonanie badania USG pozwala wykluczyć patologię ciąży i w razie czego jest możliwość interwencji lekarskiej.

Z poważaniem