Czy dwa USG w czasie całej ciąży wystarczą?

Witam,
jestem w 23 tygodniu ciąży, ostatnie USG miałam w 12 tygodniu ciąży, czytałam, że między 18 a 20 tygodniem ciąży powinno się mieć jeszcze jedno i właśnie to jest najważniejsze, bo może wykluczyć wady wrodzone dziecka. Jednak mój lekarz powiedział, że nie jest ono konieczne i że USG będę miała pod koniec ciąży, czy lekarz ma rację? Czy dwa USG w czasie całej ciąży wystarczą?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Kobieta w ciąży powinna mieć zrobione co najmniej 3 badania USG. Pierwsze z nich pomiędzy 11 a 14 tygodniem ciąży, te już miała Pani wykonane. Drugie pomiędzy 18 a 22 tygodniem ciąży. To badania służy ocenie narządów wewnętrznych dzidziusia. I trzecie po 30 tygodniu ciąży. Są to zalecenia Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Proponuję wykonanie drugiego badania USG.
Pozdrawiam