Jestem w ciąży - jak wygląda pierwsza wizyta u ginekologa?

Jestem w 5 miesiącu ciąży i jeszcze nie byłam u lekarza, chcę iść na pierwszą wizytę. Jak ona będzie przebiegać? Chodzi o późny czas pójścia do ginekologa...

Witam serdecznie,
lekarz przeprowadzi wywiad oraz wykona badanie ginekologiczne. Zleci Pani badania krwi. Otrzyma też Pani skierowanie na badanie USG wykonywane pomiędzy 18 a 22 tygodniem ciąży. Ponadto pobierze cytologię oraz posiew z pochwy.
Niestety pewnych badań nie da się już wykonać, bo wykonuje się je we wcześniejszej ciąży m.in. takim badaniem jest USG pomiędzy 11 a 14 tygodniem ciąży. Podczas tego badania ocenia się ryzyko wad genetycznych płodu.
Proszę nie zwlekać z wizytą u ginekologa.
Pozdrawiam