Jak będzie wyglądać pierwsza wizyta u ginekologa?

wiatm, od ponad roku wraz z moim partnerem staramy sie o dziecko, jednak bez skutku. Jutro jedziemy na badanie nasienia. Chcę iść do ginekologa, nigdy tam nie byłam. Boję się jak bedzie wyglądać tam wizyta, proszę podac jakieś szczegóły..

Lek. Tomasz Budlewski

To bardzo zalezy od lekarza, najlepiej zapytać osoby która chodzi do konkretnego lekarza. Na pewno lekarz zapyta Panią o podstawowe informacje typu przebyte operacje, choroby na które Pani ewentualnie choruje, o miesiączkowanie. Jeśli do tej pory nie byłą Pani u ginekologa a w szczególności jeśli stara się Pani o dziecko taka wizyta jest konieczna i to jak najszybciej. Bardzo ważnym badaniem jest cytologia którą na pewno lekarz wykona. Poza tym oczywiście badanie ginekologiczne, podczas którego wykonuje się cytologie (bezbolesne to taki wymaz).